Blog

Blog

Bez kategorii

Galeria

-->

Zdjęcia archiwalne

Bez kategorii

Idea

-->

Na początek chcemy, byś wiedział, że my to my – grupa przyjaciół, którzy przekonani o tym, że Bóg jest Wielki, chcą razem z Nim robić rzeczy Wielkie!

Nie boimy się marzyć i wymarzyliśmy sobie te rekolekcje. Stawiamy sobie za cel, aby ich organizacja i przebieg były na najwyższym możliwym poziomie.


Nazwaliśmy je 149 godzin z przyczyny prostej – trwać będą dokładnie tyle – 149 godzin.

Czy to dużo? Wydaje się, że w sam raz, by przemienić ludzkie życie!

malo_duzo


Dla kogo?

149 godzin to rekolekcje młodzieżowe, rekolekcje dla singli, par, małżeństw jak również rekolekcje dla rodzin z dziećmi. Dla wszystkich pracujących zawodowo, zabieganych, pragnących przemiany życia, inspiracji, fascynacji, odnowy. To wydarzenie dla ludzi, którzy nie chcą bylejakości w swoim życiu – także w sferze wiary.

Będziemy zaszczyceni, jeśli spędzicie ten czas z nami i będziemy mogli wspólnie zastanawiać się nad tym, co oznacza być świadomym chrześcijaninem.

rodzina

Chcesz więcej informacji? Zajrzyj tutaj: Co? Gdzie? Jak?

Bez kategorii

Co? Gdzie? Jak?

-->

149 godzin to rekolekcje dla każdego, bez względu na wiek, płeć, stan cywilny, zawód, majętność. Jeśli tylko CHCESZ, możesz z nami spędzić ten czas.

149 godzin to czas codziennych Eucharystii, konferencji, warsztatów, rozmów, modlitwy osobistej i czasu uwielbienia Boga.  Do naszej dyspozycji są boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę, a dla najmłodszych całkiem spory plac zabaw. W planie jest również jednodniowy wypad w góry, wieczór przy ognisku i codzienna pyszna kawa w kawiarence.

Termin: 21 – 27 sierpnia 2017r.
Miejsce: Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach
Dla kogo? Zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Opiekę duszpasterską w czasie rekolekcji sprawować będzie diecezjalny moderator Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym ks. Mirosław Jadłosz.


SPOTKANIE

149 godzin to czas wielu spotkań z Bogiem i innymi ludźmi. Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera tego miejsca i czasu sprzyjała spotykaniu i poznawaniu siebie nawzajem. Dla Was co roku przygotowujemy kawiarenkę, w której w czasie wolnym można usiąść przy filiżance pysznej kawy:)


MODLITWA

149 godzin to doskonały czas budowania relacji z Bogiem. Codzienna Eucharystia, czas osobistej modlitwy i wieczorne spotkania uwielbienia dają możliwość osobistego spotkania z Nim.


AKTYWNOŚĆ

W zdrowym ciele zdrowy duch! W prawdziwej przygodzie, którą są te rekolekcje nie może zabraknąć aktywności fizycznej. Na uczestników czekają boiska sportowe, warsztaty dla (początkujących) biegaczy, wycieczka i wiele innych!


DZIECIAKOWO

Ważną częścią 149 godzin są dzieci. Bez nich ten czas nie byłoby taki sam. Zapewniamy opiekę nad dziećmi na wszystkich najważniejszych punktach dnia. Opiekunowie organizują dla dzieci zabawy jak również prowadzą dla nich formację chrześcijańską. Dzięki temu 149 godzin to czas rekolekcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Bez kategorii

Kim jesteśmy?

-->

149 godzin to rekolekcje organizowane przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji sosnowieckiej wraz z Fundacją Exodus założoną przez członków tych wspólnot.

Chcemy Cię uspokoić – nie są to pierwsze organizowane przez nas rekolekcje. Robimy to od prawie 20 lat. Rok w rok zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, nie wierzą, wątpią, szukają, pragną czegoś więcej. I rok w rok widzimy, jak Bóg w tym czasie przemienia serca, przywraca wiarę, zaskakuje, odnawia i czyni cuda. Czuj się zaproszony!

Nasza Wspólnota powstała blisko 20 lat temu. Od samego początku głównym polem naszego działania była ewangelizacja. Do dziś głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa odczytujemy jako nasze podstawowe zadanie i misję powierzoną nam przez Boga.

My to ludzie. Różni nas wiele – wiek, wykształcenie, zainteresowania, pasje. Łączy nas równie wiele, ale przede wszystkim Bóg i wielkie marzenie o tym, by nieść Go innym!

Organizatorzy:

odnowa_logo_64px exodus_logo_64px
Lokalne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji sosnowieckiej
www.odnowa.org.pl
Fundacja Exodus w Sosnowcu
www.exodus.pl

Patronat:

Gość Niedzielny
www.gosc.pl
Radio eM
www.radioem.pl
Portal wiara.pl
www.wiara.pl
Bez kategorii

Dlaczego?

-->

Monika Kiedy poznałam Boga doświadczyłam przemiany życia i teraz czuję wewnętrzną potrzebę, aby zapraszać innych do życia, w którym kroczy się razem z Jezusem.
Ciągle doświadczam życia z Bogiem, które jest fascynujące i wciągające. Widzę jak wiele Bożego błogosławieństwa jest w moim życiu i jestem przekonana, że nie tylko mnie chce tak obdarowywać, ale że do inspirującego życia razem z Nim zaprasza każdego z Nas.

Jest ktoś ode mnie większy, kto o mnie myśli. Kamil

Gabi Życie może być fascynujące. Można żyć inaczej niż inni, można wyjść z utartych schematów i żyć tak, że każda dziedzina życia daje pełną satysfakcję i spełnienie. Można też żyć w bliskiej relacji z Bogiem. Doświadczam tego i chcę to nieść dalej.

Chcę pokazać ludziom, że Kościół jest żywy, a nie martwy. Chcę przełamać stereotypy. Ludzie mówią dużo o negatywnych doświadczeniach z Kościołem. Chcę pokazać, że jest inaczej. Robiąc coś dobrze chcę pokazać, że w Kościele nie musi być bylejakości. Marek

Magda Wierzę w to i doświadczam tego, że życie człowieka to coś więcej niż praca, zakupy, sukcesy i porażki, zagraniczne wakacje, cieknący kran w kuchni itd. Życie to też sfera Ducha. Potężna przestrzeń, która przenika dokładnie wszystko i sprawia, że wszystkie zwyczajne rzeczy nabierają sensu i głębi. Mam marzenie – chciałabym, by każdy człowiek spotkał Żywego Boga – źródło prawdziwego szczęścia.

Wierzę, że Bóg to coś więcej niż dostaję w lokalnej parafii, telewizji czy mainstreamie. Wierzę, że Bóg może być źródłem inspiracji, że może przemieniać moje życie na 1000 razy lepsze. Wierzę, że Bóg to bezpieczeństwo, piękno i wszystko co najlepsze. Chcę przełamać stereotyp na Jego temat. Asia

Łukasz Wierzę, że każdy może mieć prawdziwą relację z Bogiem. Relację, która przenika całą codzienność, nadaje sens życiu. To najcenniejsze, najważniejsze. On nas zna, pragnie naszego dobra, za nas oddał życie. Dla Niego warto poświęcić wszystko.

Bycie z tymi, którzy poszukują Prawdy i Miłości jest dla mnie zawsze inspirujące. Spotkanie z każdym, który szuka Boga i wspólne z Nim spotkanie dają radość życia i niesamowitą siłę by to życie wygrywać. Więc wyruszam z Wami by czerpać inspirację z Waszej drogi ku Niemu i dzielić się moim doświadczeniem spotkania z Nim! ks. Mirosław Jadłosz
Bez kategorii

Zdjęcia archiwalne

-->
Bez kategorii

Zapisz się!

-->

Koszt:

Osoby dorosłe – 370zł

Dzieci 5-12 lat – 220zł

Dzieci 3-5 lat – 100zł

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

W cenę wliczone jest zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie i materiały informacyjne.

Dojazd we własnym zakresie. Nie masz własnego środka transportu? Prosimy o kontakt, postaramy się pomóc.


Formularz zgłoszeniowy

Prosimy o uzupełnienie wszystkich pól przed wysłaniem formularza. Państwa dane osobowe zbierane są jedynie w celu wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia Państwa pobytu w ośrodku.

Imię

Nazwisko

Adres email

Adres zamieszkania

Ulica

Numer domu

Numer mieszkania

Kod pocztowy

Miejscowość

Pesel

Telefon kontaktowy

Wasze odpowiedzi na poniższe pytania pozwolą nam sprofilować tegoroczne "149 godzin" do Waszych potrzeb.

Jakie są Twoje oczekiwania?

Czy należysz do jakiejś wspólnoty albo ruchu religijnego?

Nazwa Twojej wspólnoty lub ruchu religijnego

W jakich warsztatach chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć?
Biblia w biznesieKocham mnie, kocham Cię - warsztat o małżeństwieJestem rodzicem - mój wybór, moja pasjaStudium biblijneBieganieZajęcia fitnessWarsztat o odżywianiuŚwięty seksWarsztat ekspresji

Skąd wiesz o 149 godzin?
Z polecenia (znajomi)Wyszukiwarka internetowaFacebookPlakatUlotka

Uwagi dodatkowe

Jeśli chcesz zapisać pozostałych członków rodziny zamieszkujących pod podanym adresem wypełnij poniższe pola:

Osoba 1:

Imię

Nazwisko

Pesel

Osoba 2:

Imię

Nazwisko

Pesel

Osoba 3:

Imię

Nazwisko

Pesel

Osoba 4:

Imię

Nazwisko

Pesel

Osoba 5:

Imię

Nazwisko

Pesel

Po wypełnieniu formularza otrzymasz maila zwrotnego z dalszymi informacjami.

Wypełniając niniejszy formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182). przez fundację Fundacja Exodus (ul. Smutna 5a, 41-200 Sosnowiec) celem organizacji wyjazdu.


Masz pytanie?

  • Zadzwoń: 513 865 863

Imię i nazwisko

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości